SCF NATURAL
Granulaty chmielowe
Dowiedź się więcej
SCF NATURAL
Ekstrakty roślinne
Dowiedź się więcej
SCF NATURAL
Laboratorium
Dowiedź się więcej
SCF NATURAL
Podpisz kontrakt
Wypełnij formularz

Poznaj nas lepiej

SCF  Natural oferuje najwyższej jakości granulaty chmielowe, ekstrakty  chmielowe oraz ekstrakty roślinne. Kluczowe działalności naszej firmy to  kontraktacja, skup chmielu, jego przetwórstwo i sprzedaż. Lokalizacja  siedziby i zakładu granulacji znajduje się w województwie lubelskim – w  zagłębiu rolniczym, z tradycjami uprawy i przetwórstwa chmielu.  Struktura własnościowa SCF Natural zapewnia stabilność biznesową,  wysokie standardy pracy i produkcji. SCF Natural wypełniając założoną  misję zrównoważonego rozwoju współdziała ze środowiskami naukowymi,  gronem branżowych specjalistów i plantatorów.

Nasze  produkty skierowane są zarówno do kompanii piwowarskich, wszystkich  segmentów browarów rzemieślniczych oraz piwowarów indywidualnych.

USŁUGI LABORATORYJNE

Centrum Produkcyjno-Logistyczne w Suchodołach posiada wyspecjalizowane laboratorium analityczne.

Oferujemy usługi laboratoryjne na nowoczesnym sprzęcie do oznaczania parametrów chmielu i jego produktów dla przemysłu piwowarskiego.

 • Oznaczamy zawartość alfa kwasów wg metod zawartych w Normie Unii Europejskiej (E.B.C.) EBC 7.4 ,EBC 7.5, EBC 7.6, EBC 7.7 oraz zawartość wody w chmielu i granulacie chmielowym wg metody EBC 7.2.
 • Sprawdzamy laboratoryjnie parametry każdej partii chmielu przed zakupem.

L. p.

Usługa

Cena netto

Cena brutto

Czas wykonania
analizy

01.

Oznaczanie wilgotności EBC 7.2

18,70 zł

23,00 zł

1-3 dni robocze

02.

Oznaczanie zawartości alfa kwasów metodą toluenową EBC 7.4

59,35 zł

73,00 zł

1-3 dni robocze

03.

Oznaczanie zawartości alfa kwasów metodą toluenową EBC 7.4 i wilgotności EBC 7.2 (analiza 1+2)

70,73 zł

87,00 zł

1-3 dni robocze

04.

Oznaczanie zawartości alfa kwasów i żywic chmielowych metodą Wöllmera EBC 7.5

173,17 zł

213,00 zł

2-5 dni robocze

 • UWAGA: W przypadku dostarczenia próby surowego chmielu, do ceny należy doliczyć koszt suszenia 8 zł netto. Zostanie też wydłużony czas wykonania analizy do 5 dni roboczych.

PRÓBKI DO BADAŃ w ilości około 0,5 kg należy dostarczyć do Centrum Produkcyjno- Logistycznego w Suchodołach lub wysłać pocztą po wcześniejszym uzgodnieniu z laboratorium. W przypadku wysłania próbek należy uzupełnić formularz Zlecenie wykonania badań laboratoryjnych –  dostępny na stronie internetowej www.scfnatural.pl i dołączyć go do przesyłki z próbkami. Opis próby powinien zawierać co najmniej:
– dane do identyfikacji próbki (np. Imię, nazwisko plantatora/dane firmy, numer próby itp.)
– odmianę chmielu/granulatu,
– rok zbioru

PŁATNOŚĆ:  gotówka lub przelew na konto.

WYNIKI BADAŃ: Do każdej z badanych prób wydawany jest atest analityczny w języku polskim i angielskim.
Forma dostarczenia atestu: odbiór osobisty, wysyłka na adres e-mail lub Pocztą Polską za dodatkową opłatą – 7zł.
UWAGA: Atesty wydawane są po uregulowaniu płatności za usługę.

Zlecenie wykonania badań laboratoryjnych – pobierz

KONTAKT: Centrum Produkcyjno-Logistyczne
Suchodoły 120, 21-060 Fajsławice
Tel. 81 585 34 19 – laboratorium
81 585 34 14/15 – biuro
laboratorium@scfnatural.pl

 

Granulaty chmielowe

SCF Natural produkuje i oferuje granulaty chmielowe typu 90. Powstają one w wyniku zmielenia wysuszonych szyszek chmielowych oraz sprasowania ich do formy cylindrycznych granulek. Zawartość olejków chmielowych, alfa kwasów i polifenoli w granulacie typu 90 jest taka sama jak w chmielu wyjściowym.

 • Granulaty chmielowe są doskonałą alternatywą dla szyszek, oferując przy tym dodatkowe zalety w postaci zwiększonej jednorodności, wygody stosowania i magazynowania bez utraty jakości.
 • Ekstrakty chmielowe CO2 – naturalny stężony koncentrat z chmielu, bez żadnych dodatkowych substancji.

ekstrakty roślinne

Olejowe  ekstrakty roślinne otrzymywane zaawansowaną technologicznie metodą  ekstrakcji nadkrytycznej ditlenkiem węgla (CO2). Jest to najbardziej  naturalny produkt na rynku ekstraktów olejowych. Nie zawiera  rozpuszczalników, sztucznych konserwantów, olejów standaryzujących. Przy  ekstrakcji w temperaturze ok. 40 °C, ekstrakty CO2 zawierają najwięcej  składników bioaktywnych i stanowią cenny i pożądany dodatek w branży  kosmetycznej, spożywczej czy też suplementów diety.

Naturalne olejowe ekstrakty roślinne z nasion owoców miękkich, nierafinowane, niefiltrowane, niestandaryzowane. Najlepszy składnik do produkcji całkowicie naturalnych produktów kosmetycznych oraz najbogatszy w składniki bioaktywne surowiec do produkcji suplementów diety.

Zalety procesu ekstrakcji nadkrytycznej dwutlenkiem węgla

 • ekstrakcja w niskich temperaturach
 • ekstrakcji podlegają głównie związki tłuszczowe
 • brak rozpuszczalnika w ekstrakcie
 • brak metali ciężkich wg norm UE dla produktów spożywczych
 • wysoki poziom czystości mikrobiologicznej
14079694_852204334913309_6636118390110628074_n

KONTRAKT

Pewny odbiór, długoletnia współpraca oraz pomoc branżowa – jesteśmy w stanie  zagwarantować to plantatorom chmielu, którzy współpracują z nami  zawierając umowy kontraktacyjne.

Pewne dostawy i atrakcyjne warunki dla naszych odbiorców. Zapewniamy dostawy chmielu, w ilościach, których potrzebujesz. W razie potrzeby pomożemy  dopasować rodzaj
i ilość chmielu do indywidualnych potrzeb.

Wypelnij formularz

Wysyłając niniejszy formularz, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w zakresie niezbędnym do odpowiedzi na wyrażone w formularzu zapytanie, przez SCF Natural Sp. z o.o., ul. Zielona 19, 24-100 Puławy
Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszej firmy spod adresu, którego zgoda dotyczy.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami!

Siedziba firmy:

SCF Natural Sp. z o.o.

Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku

VI Wydział Gospodarczy

KRS: 0000452142   

NIP: 716-281-39-78   

REGON: 061513841

BDO 000032011

 

Kapitał Zakładowy 15 001 000 zł

ul. Zielona 19, 24-100 Puławy

Centrum Produkcyjno-Logistyczne

Suchodoły 120, 21-060 Fajsławice

tel. 81 585 34 14 / 15

suchodoly@scfnatural.pl

Systemy zarządzania

Naczelnym celem SCF Natural Sp. z o.o. jest stałe podnoszenie zadowolenia klientów poprzez wytwarzanie i sprzedaż granulatu o najwyższym standardzie światowym, z zachowaniem właściwych zasad bezpieczeństwa w tym bezpiecznego oddziaływania środowiskowego w oparciu o strategię SCF Natural Sp. z o. o.

Powyższe cele pragniemy osiągnąć poprzez:

 • ciągłe doskonalenie Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2015, Systemu Zarządzania Środowiskowego PN-EN ISO 14001:2015 oraz Systemu Bezpieczeństwa Zdrowotnego wyrobu opartego na systemie HACCP,
 • dobór odpowiedniego personelu i podnoszenie jego kwalifikacji poprzez szkolenia w zakresie budowania jakości i zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego wyrobu oraz określanie ich skuteczności,
 • zaangażowania wszystkich pracowników w uzyskanie stałej jakości wyrobu oraz jego bezpieczeństwa zdrowotnego przy zachowaniu właściwych zasad,
 • osiągnięcie planowanego budżetu i płynności finansowej,
 • systematyczne wzbogacanie naszej oferty, której wyróżnikiem jest poziom parametrów jakościowych produktów, terminowość i rzetelność dostaw do Klienta,
 • bieżącą analizę aspektów wewnętrznych i zewnętrznych, wymagań stron zainteresowanych oraz ryzyk dla prowadzonej działalności dla zapewnienia niezaburzonej ciągłości działania,
 • przestrzeganie wymagań prawnych i innych związanych z prowadzoną działalnością, w tym dotyczących ochrony środowiska,
 • zapobieganie zanieczyszczeniom poprzez ciągłą kontrolę i minimalizowanie ilości wytwarzanych odpadów, ich skuteczną selekcję dla ponownego wykorzystania lub utylizacji przez uprawnione podmioty,
 • ochronę zasobów naturalnych poprzez ograniczenie zużycia papieru, energii elektrycznej, wody, paliw,
 • zapobieganie zagrożeniom środowiska naturalnego, poprzez zidentyfikowanie aspektów środowiskowych, w tym znaczących aspektów oraz ochronę zasobów naturalnych.

Politykę ZSZ Firma SCF Natural Sp. z o.o. realizuje również zgodnie z zasadami GMP/GHP oraz poprzez dążenie do minimalizacji zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych zgodnie z systemem HACCP opisanym w Codex Alimentarius.

Niniejszą deklaracją Prezes SCF Natural Sp. z o.o. zapewnia swoje pełne zaangażowanie oraz niezbędne środki na rzecz osiągania założonych celów.

Puławy 14 marzec 2019 r.

Prezes Zarządu SCF Natural Sp. o.o.

Polityka zintegrowanego systemu zarządzania -pobierz

Klauzula informacyjna dla Oferentów -pobierz

PRACA

Brak aktualnych ogłoszeń.

5fcda4f6-5b51-406f-b491-2a7a9d32848b

social media

Projekt i Realizacja: WiDI ART Studio

KONTAKT
+ 48 81 467 99 88
biuro@scfnatural.pl